Velké šachové klání mladých šachistů

Ve středu 28. listopadu 2018 se ve škole na Ronovské uskutečnilo za vydatné pomoci p. Petra Bednáře ze šachového oddílu Spartaku Adamov školní kolo šachové soutěže mladšího žactva.

Školní družina ve škole na Ptačině se hned od rána zaplnila hráči ze 2.-5. tříd. Do soutěže se přihlásilo 17 žáků.

Po vysvětlení pravidel šachového klání mohlo začít první šachové rozlosování. Celkem se hrálo šest kol.

Největší účast byla ze čtvrtých a pátých tříd, ale velkou radost všem udělali i druháčci a třeťáci, kteří se neváhali pustit do souboje se staršími spolužáky. Mohli jsme tak s potěšením konstatovat, že nám rostou mladí nadějní hráči i hráčky.

Celkem proběhlo šest kol a před polednem jsme mohli konečně vyhlásit naše nejlepší šachisty.

1. Marek Dvořák (5. A) - obhájil loňské vítězství
  2. Vojtěch Mihók (4. A)
  3. Vít Cinkl (4. B)

Mezi děvčaty měla nejlepší umístění Elen Bergrová (3. A).

Z nejlepších adamovských mladých šachových nadějí bude vytvořený tým, který naši školu bude reprezentovat v prosinci na okresním kole šachové soutěže v Jedovnicích.

Mgr. Soňa Karásková

• Velké šachové klání mladých šachistů