Velká šachová soutěž

V Adamově ve škole na Ronovské se 23. listopadu nejen učilo, ale proběhla i velká šachová soutěž žáků celé školy.

Školní kolo šachové soutěže mladšího i staršího žactva se ve škole na Ronovské uskutečnilo za vydatné pomoci p. Petra Bednáře ze Spartaku Adamov.
Horní patro školy se hned od rána zaplnilo hráči z 1.- 8. tříd. Účast byla velká – přihlásilo se 18 žáků. Objevily se zde jak děti, které navštěvují šachový kroužek již delší dobu pravidelně, tak i prvňáčci, kteří začali chodit do kroužku teprve v září. Přihlásit se mohli i žáci, kteří kroužek nenavštěvují. Nejčastější šachové křestní jméno je v Adamově asi Vojtěch, těch hrálo na školním turnaji rovnou pět.
Po vysvětlení pravidel šachového klání mohlo začít první rozlosování. Starší kategorie žáků hrála systémem „každý s každým“, mladší žáci hráli „švýcar“.
Velikou radost všem udělali i nejmladší prvňáčci, kteří se neváhali pustit do souboje se staršími a zkušenějšími spolužáky. Mohli jsme tak s potěšením konstatovat, že nám rostou mladí nadějní hráči a hráčka.
Celkem proběhlo šest kol a kolem poledne jsme mohli konečně vyhlásit naše nejlepší šachisty. Diplomy jim předal osobně pan ředitel Stanislav Tůma.
Mladší žáci: 1. Miroslav Urbáni, 2. Vojtěch Novotný, 3. Čeněk Fadrný
Starší žáci: 1. Vojtěch Velím, 2. Vojtěch Mihók, 3. Lukáš Sedláček
Kompletní výsledky: https://chess-results.com/tnr700330.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES
Všechny děti dostaly šachovou medaili a bonbony z hroznového cukru, které věnovala pro tuto soutěž adamovská lékárna Lada. Hroznový cukr se při jejich vydatné mozkové činnosti určitě hodil.
Šachové soutěžení ale ještě není u konce. Na okresní kolo se do Adamova v prosinci sjedou další šachoví nadšenci z jiných škol, tak uvidíme, jak si s nimi naší mladí adamovští hráči poradí.
  • Velká šachová soutěž