Velká šachová soutěž

Zatímco v některých školách se v tento den stávkovalo, tak v Adamově se 6. listopadu 2019 nejen učilo, ale proběhla i velká šachová soutěž.

Školní kolo šachové soutěže mladšího žactva se ve škole na Ronovské uskutečnilo za vydatné pomoci p. Petra Bednáře ze Spartaku Adamov.

Školní družina se hned od rána zaplnila hráči ze 2.- 5. tříd. Účast byla velká – přihlásilo se 18 žáků. Objevily se zde jak děti, které navštěvují šachový kroužek již delší dobu pravidelně, tak i děti, které začaly chodit do kroužku teprve v září. Přihlásit se mohli i žáci, kteří kroužek nenavštěvují.

Po vysvětlení pravidel šachového klání mohlo začít první šachové rozlosování.

Velikou radost všem udělali i nejmladší druháčci, kteří se neváhali pustit do souboje se staršími a zkušenějšími spolužáky. Mohli jsme tak s potěšením konstatovat, že nám rostou mladí nadějní hráči i hráčky.

Celkem proběhlo sedm kol a po poledni jsme mohli konečně vyhlásit naše nejlepší šachisty:

1. Vojtěch Mihók (5. A), 2. Elen Bergrová(4. A), 3. Vít Cinkl (5. B) – gratulujeme!

Z nejlepších našich mladých šachových nadějí budou vytvořeny dva týmy, které nás budou reprezentovat v polovině listopadu na okresním kole v Kunštátu.

fotky

turnaj nahraný na internet