Velikonoce ve školní družině

Děti přivítaly Velikonoce ve školní družině a na výstavě

Velikonoce jsme v družině na Ronovské oslavili s předstihem. Čekal nás pestrý týden ve znamení tohoto významného svátku. V pondělí byla na programu hra Najdi velikonoční vajíčko. Kvůli nepřízni počasí se nakonec místo v přírodě odehrála v tělocvičně, kde na děti čekala řada stanovišť s dovednostními úkoly. Malovaly velikonoční vajíčka, běžely slalom nebo skákaly panáka. Pak následoval barevný den. Do školy se vyrazilo ve žlutém oblečení. Ve středu jsme pak společně navštívili Městské kulturní středisko Adamov, kam nás opět pozvala na zajímavou akci paní vedoucí Jitka Králíčková. Tentokrát byla otevřená výstava kraslic vyzdobených voskovým reliéfem z dílny Lenky Provazníkové. V prostorách kulturního domu jsme si prohlédli výstavu fotografií Barvy z nebe II Petra Buchty a Pavla Lazárky. Ti z ptačí perspektivy vyfotografovali zajímavá místa na jižní Moravě, z motorového paraglidingového křídla a rogala. Na místě jsme si také prolistovali adamovské kroniky.
Lenka Charvátová, vychovatelka ŠD

• Velikonoce ve školní družině