Školní šachová soutěž

V Adamově ve škole na Ronovské se 15. listopadu 2023 nejen učilo, ale proběhla i velká šachová soutěž.

Školní kolo šachové soutěže mladšího i staršího žactva se ve škole na Ronovské uskutečnilo za vydatné pomoci p. Petra Bednáře ze Spartaku Adamov.
Poslední patro školy se hned od rána zaplnilo hráči ze 2. - 9. tříd. Účast byla velká – přihlásilo se 18 chlapců. Naše jediná přihlášená šachistka bohužel onemocněla a nemohla se turnaje zúčastnit. Na turnaji se objevili jak žáci, kteří navštěvují šachový kroužek již delší dobu pravidelně, tak i děti, které začaly chodit do kroužku teprve v letos. Přihlásit se mohli i žáci, kteří kroužek nenavštěvují.
Po vysvětlení pravidel šachového klání a ukázce práce s hodinami mohlo začít první šachové rozlosování.
Velikou radost všem udělali nejmladší druháčci, kteří se neváhali pustit do souboje se staršími a zkušenějšími spolužáky. Mohli jsme tak s potěšením konstatovat, že nám rostou mladí nadějní hráči.
V Adamově žije i velmi nadějný mladý šachista Vojtěch Velím, který trénuje pod vedením zkušených trenérů v brněnském šachovém klubu Moravská Slavia. Přestože Vojta patří věkem do mladší kategorie, tak se stejně jako v minulém roce přihlásil do starší kategorie, kde bez zaváhání zvítězil.
Celkem proběhlo pět kol a před polednem jsme mohli konečně vyhlásit naše nejlepší šachisty:
Mladší žáci:
1. Filip Matal (5. B), 2. Adam Ležák (4. C), 3. Vojtěch Novotný (3. B)
Starší žáci:
1. Vojtěch Velím (5. A), 2. Lukáš Sedláček (9. A), 3. Miroslav Urbáni (6. A)
Gratulujeme!
Z nejlepších našich mladých šachových nadějí budou vytvořeny týmy, které nás budou reprezentovat 7. prosince 2023 na okresním kole v opět v Adamově.
  • Školní šachová soutěž