Ptačinský slavík

V den pololetního vysvědčení 31. 1. 2024 se na naší škole na Ronovské uskutečnil jubilejní X. ročník pěvecké soutěže Ptačinský slavík.

Žáci z 1. - 5. ročníků si připravili písničky, které si sami vybrali. A tak jsme mohli slyšet písničky všech žánrů. Všech 10 statečných sólistů zpívalo skutečně s velkým nasazením a je rozhodně třeba ocenit jejich obrovskou odvahu, protože postavit se před sál s více než stovkou spolužáků není nic jednoduchého
Celá soutěž byla rozdělena na kategorii jednotlivců a skupin. Rozhodování o vítězích v kategorii jednotlivců bylo pro sedmičlennou porotu velmi obtížné. Ptačinského slavíka získala Silvie Cinklová z 5. B se skvěle zapívanou písní Tři oříšky, na 2. místě se umístila Amálka Šišková ze 2. B s Princeznou ze mlejna a na 3. místě Stanislav Papež ze 3. B s lidovou Čerešničky, čerešně.
Se zájmem jsme poslouchali i kategorii skupin, ve které se každá třída prezentovala jednou společnou písní. Poprvé se Slavíka zúčastnila i přípravná třída, která zazpívala Dva mrazíky. Také prvňáčci krásně zpívali se svými Draky, druháci představili Planety, třeťáci byli Pod dubem, za dubem a páťákům Plány šly (tedy píseň Plány jdou). První místo si vysoutěžili žáci ze 4. C se svojí Půlnoční.
Celá soutěž se moc hezky vydařila a na XI. ročník v roce 2025 se určitě můžeme těšit. Ptačinských slavíků totiž máme stále velký dostatek.
Mgr. Soňa Karásková
  • Ptačinský slavík