Ptačinský slavík

V den pololetního vysvědčení 31. 1. 2023 se na naší škole na Ronovské uskutečnil po dvouleté covidové pauze IX. ročník pěvecké soutěže Ptačinský slavík.

Žáci z 1. - 5. ročníku si připravili písničky, které si sami vybrali. A tak jsme mohli slyšet písničky všech žánrů. Všechny zpěvačky a zpěvák zpívali skutečně s velkým nadšením a je rozhodně třeba ocenit i jejich odvahu, protože postavit se před sál plný spolužáků není nic jednoduchého.
Celá soutěž byla rozdělena na kategorii jednotlivců a skupin. Rozhodování o vítězích v kategorii jednotlivců bylo tradičně velmi obtížné, i když na udělení hlavní ceny se porota letos jednomyslně shodla. Ptačinského slavíka získala Iva Sedláková z 5. B se skvěle zpívanou písní Malý princ, na 2. místě se umístila Stella Bychler ze 3. C s písní Princezna zakletá v čase a na 3. místě Stanislav Papež s lidovou Kolíne, Kolíne.
Se zájmem jsme poslouchali i kategorii skupin, ve které se každá třída prezentovala jednou písní. První místo si vysoutěžili žáci ze 4. B se svými Švestkovými knedlíky.
Celá soutěž se moc hezky vydařila a na X. ročník v roce 2024 se určitě můžeme těšit. Ptačinských slavíků totiž máme stále velký dostatek.
Mgr. Soňa Karásková
  • Ptačinský slavík