Ptačinský slavík

V den pololetního vysvědčení 31. 1. 2019 se na naší škole na Ronovské uskutečnil již VII. ročník pěvecké soutěže Ptačinský slavík.

Žáci z 1. - 4. ročníku si připravili písničky, které si sami vybrali. A tak jsme mohli slyšet písničky všech žánrů. Všichni zpěváci a zpěvačky zpívali skutečně s velkým nadšením a je rozhodně třeba ocenit i jejich odvahu, protože postavit se před tělocvičnu plnou spolužáků není nic jednoduchého.

Celá soutěž byla rozdělena na tradiční kategorie: jednotlivci a skupiny. V letošním roce jsme na přání dětí měli poprvé i duety.

Rozhodování o vítězích v kategorii jednotlivců bylo tradičně velmi obtížné. Nakonec porota udělila 1. místo Renatce Uxové (2. B) za výborně zazpívanou písničku Červená Karkulka, na 2. místě se umístila skvělá Alžběta Mottlová (3. B) s lidovou písní Vyletěla holubička a na 3. místě Standa Straka (4. B) s písní Grónská zem.

V nové kategorii duetů zvítězili sourozenci Markéta a Štěpán Juříčkovi s Čertím brkem.

Se zájmem jsme poslouchali i kategorii skupin, ve které se každá třída prezentovala jednou písní. První místo si vyzpívali a vytančili žáci z 1. B s písničkou Klokan.

Celá soutěž se moc hezky vydařila a na VIII. ročník v roce 2020 se určitě můžeme těšit. Ptačinských slavíků nám totiž každým rokem jen a jen přibývá.

Mgr. Soňa Karásková

• Ptačinský slavík