Olympiáda

XXI. ročníku olympiády dětí a mládeže ve Velkých Opatovicích

22. květen 2019 byl pro někoho dalším deštivým dnem v řadě, pro nás, kteří jsme se zúčastnili tentokrát již XXI. ročníku olympiády dětí a mládeže ve Velkých Opatovicích, to byl den velice úspěšný. Nasbírali jsme spoustu zkušeností (myslím, že Kuba už nikdy na závodech nezapomene po doskoku do písku vyrazit vpřed a neztratí tak cenných deset centimetrů za špatný došlap dozadu) a dokonce jsme pro naši základní školu vybojovali jednu medaili. O tu se postarala žačka 1.B, Julie Malá, která svým zkušeným skokem do dálky z místa obsadila třetí místo v celkovém pořadí. I ostatním se dařilo, i když nestáli na stupni vítězů, umístili se někteří v první třicítce, což je při účasti družstev z desítek škol veliký úspěch. I přes nepřízeň počasí byly děti dobře naladěné, veselé a s chutí bojovaly, co jim síly stačily. Za to jim patří velké díky!

Mgr. Zuzana Šlechtová

• Olympiáda