Okresní kolo šachové soutěže

Adamovské školní šachové týmy postoupily z okresního do krajského kola soutěže!

Oba adamovské týmy (mladších i starších žáků) obsadily shodně druhá místa a postupují do krajského kola.
Mistrovství ČR školních týmů v šachu je postupovou soutěží žáků základních a středních škol řádného denního studia.
V soutěži hrají družstva ve třech věkových kategoriích:
Kat 1. žáci z 1. - 5. tříd ZŠ
Kat 2. žáci z 6. - 9. tříd ZŠ a příslušných ročníků osmiletého gymnázia
Kat 3. studenti a žáci středních škol
Soutěž ve všech třech věkových kategoriích probíhá na čtyřech úrovních:
A) školní kolo B) okresní kolo C) krajské kolo D) republikové kolo
Okresní přebor škol v šachu probíhal již podruhé v Adamově a to v budově ZŠ na Ronovské
7. prosince 2023.
Zúčastnilo se celkem 13 týmů z 8 škol okresu Blansko.
Celé poslední patro školní budovy se na celý den zaplnilo nadějnými šachisty od 7 do 20 let, které přivítali starosta Adamova Roman Pilát, ředitel školy Stanislav Tůma a spoluorganizátorka akce Soňa Karásková.
V první kategorii soutěžilo celkem šest škol.
1. ZŠ a MŠ Rájec – Jestřebí 15,5b.
2. ZŠ a MŠ Adamov 12 b.
3. ZŠ a MŠ Salmova Blansko 11,5 b.
4. ZŠ Jedovnice 10,5 b.
5. ZŠ Voděrady 9,5 b.
6. ZŠ a MŠ Kunštát 1 b.
V druhé kategorii soutěžilo 6 týmů a mimo soutěž se k nim připojili i středoškoláci z gymnázia Blansko, poněvadž byli jediným družstvem, které se přihlásilo do III. kategorie.
1. Gymnázium Blansko 19,5 b.
2. ZŠ a MŠ Adamov 19 b.
3. ZŠ a MŠ Sloup B 11,5 b.
4. ZŠ a MŠ Rájec-Jestřebí 11 b.
5. ZŠ Jedovnice 7 b.
6. ZŠ Kunštát 5 b.
…… a mimo soutěž středoškoláci gymnázia Blansko 11 b.
Sestava družstva Adamova v kat.1: Samuel Frňka, Filip Matal, Adam Ležák, Barbora Ležáková, Vojtěch Novotný
Sestava družstva Adamova v kat.2: Vojtěch Velím, Vojtěch Mihók, Miroslav Urbáni, Lukáš Sedláček, Stanislav Straka
Nejlepším hráčem turnaje byl Vojtěch Velím z Adamova, který vyhrál všechny svoje partie.
Turnaj probíhal pod záštitou města Adamova a šachového oddílu Spartaku Adamov. Všichni hráči odjížděli z drobnými cenami, které dostali od Města Adamova, Adavaku a lékárny Lada. Ti nejlepší i s medailemi.
Poděkování patří členům ŠO Spartaku Adamov, zkušenému hlavnímu rozhodčímu II. třídy Petru Ležákovi a hlavně organizátorovi celé akce p. Petru Bednářovi, který v adamovské škole vede šachový kroužek. Velké poděkování patří Lukášovi Sloukovi ze ZŠ a MŠ Rájec-Jestřebí, který řídil turnaj mladších žáků.
Z každé kategorie první dva týmy postupují do krajského kola v Břeclavi, které se uskuteční v lednu 2024. Ať se daří!