Mistři okresu v šachu obhájili loňské prvenství

Okresní kolo soutěže "Přebor škol v šachu - MČR školních týmů" pořádala poprvé ZŠ Kunštát ve spolupráci se Šachovým klubem Kunštát, z.s. dne 19. listopadu 2019.

Adamovští mladí šachisté ze ZŠ Adamov vedení trenérem Petrem Bednářem v kategorii 1.–5. tříd obhájili loňské prvenství a postoupili do krajského kola, které se koná 28. ledna 2020 v Břeclavi, kde budou obhajovat páté místo z minulého ročníku.

Letos poprvé na tuto soutěž vyslala adamovská škola dvě družstva. "Áčko" v sestavě Vojta Mihók, Lukáš Sedláček, Vít Cinkl, Elen Bergrová. Sestavu "Béčka" ovlivnilo náhlé onemocnění dvou hráčů a tak zbylá trojice Vladislav a Jakub Jankových a Tereza Jaitnerová sbírala hlavně šachové zkušenosti.

O dvě postupová místa bojovalo devět družstev. Do konečného pořadí se započítávaly výsledky jednotlivých partií. A tak každý získaný bod či půlbod byl pro konečné umístění důležitý. V závěrečných kolech turnaje bojovaly o první místo už jen školy z Adamova a Sloupu. Ve vzájemném zápase vyhrál Adamov 3:1 a v konečném pořadí tak předběhl Sloup o 2,5 bodu.

Konečné pořadí na prvních třech místech:

1. ZŠ a MŠ Adamov A 7 1 0 25 b.
Mihók Vojta 7,5/8; Sedláček Lukáš 2,5/8; Cinkl Vít 7/8; Bergrová Elen 8/8

2. ZŠ Sloup 7 0 1 22,5 b.

Opustil Andrian 5/8; Fidler Jan 6,5/8; Sychra Kryštof 5,5/8; Sychra Filip 5,5/8
3. ZŠ a MŠ Kunštát B 5 1 2 19,5 bodů

Chmelíček Šimon 5,5/8; Kolář Stanislav 3/8; Šafář Dominik 6/8; Palme Ondřej 5/8

Podrobné výsledky turnaje lze najít na https://chess-results.com/tnr489479.aspx?lan=5&art=0 .

Petr Bednář, vedoucí šachového kroužku při ZŠ

• Mistři okresu v šachu obhájili loňské prvenství