Mezinárodní soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii.

Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V současné době se již této soutěže účastní přes 7 milionů soutěžících z více než 70 zemí celého světa.
V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem „Klokana“ v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci Univerzitou Palackého v Olomouci. Soutěží se ve všech školách v jednom termínu, obvykle v pátek ve třetím březnovém týdnu, takže žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Podrobné informace včetně zadání z minulých let najdete na stránkách https://matematickyklokan.net
Také žáci ZŠ a MŠ Adamov se pravidelně soutěže účastní. Letos se zúčastnilo 277 žáků ve 4 kategoriích.
Nejlepší řešitelé byli:
Kategorie Cvrček (2. a 3. roč.))
1. Stanislav Papež
2. Vilém Chromý
3. Kryštof Matal, Eduard Haška

Kategorie Klokánek (4. a 5. roč.)
1. Valérie Kouřilová
2. Dominik Kašný
3. Samuel Frňka

Kategorie Benjamín (6. a 7. roč.)
1. Marek Frňka
2. Jolana Charvátová
3. Lucja Luky

Kategorie Kadet (8. a 9. roč.)
1. Matyáš Janda
2. Stanislav Straka
3. Vojtěch Mihók
Stanislav Papež, Valérie Kouřilová a Dominik Kašný uspěli také na okresní úrovni, kde obsadili 2., resp. 3. místa.
  • Mezinárodní soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN