Florbalová soutěž pro 1. stupeň ZŠ - Pohár základních škol

Florbalová soutěž pro 1. stupeň ZŠ - Pohár základních škol Žáci prvního stupně se již od začátku školního roku těšili, zda proběhne pátý ročník florbalové soutěže.

Pro tento rok se změnil název, ale organizátorem zůstává Česká florbalová unie. Nově týmy, které odehrají okresní kola, dostávají jako cenu poukaz v hodnotě 3000,- na florbalové vybavení.

Letos bylo již Okresní kolo velice napínavé. Soutěž se uskutečnila ve sportovní hale Sokola u nás v Adamově. Chlapeckých týmů z okresu Blansko se do soutěže přihlásilo rekordních 11, ale jeden odstoupil. Dívčí týmy byly v našem okrese zastoupeny vůbec poprvé a přihlásily se hned čtyři. Soutěž se hrála na dvou hřištích zároveň v počtu hráčů 3+1. Chlapecké týmy byly rozlosovány do dvou skupin, z nichž první dva postupovaly do semifinále.

Našemu týmu se podařilo všechny zápasy ve skupině vyhrát a jeden remízovat. Na skóre jsme v tabulce skončili na druhém místě za TGM Blansko. Soupeřem v semifinále pro nás byl vítěz druhé skupiny a to ZŠ Lipůvka. Tu jsme snadno přestříleli s výsledkem 6:1. Následoval urputný boj o první místo proti TGM Blansko, s nímž jsme se potkali hned v úvodním zápase. Boj to byl velice vyrovnaný. Nejdříve se nám podařilo ujmout se vedení, ale několika chybami jsme byli přestříleni a Blansko o gól vedlo. V poslední minutě hráč Havlíček vyrovnal a zápas skončil remízou 4:4. Následovaly samostatné nájezdy tří hráčů. Opět došlo k situaci, že z obou týmů byly dvě úspěšné střely. A opět nebyl jasný vítěz turnaje. Pouze ten postupuje do Krajského kola. Rozhodující tedy byla „náhlá smrt“. Našemu útočníkovi Polzerovi M. se podařilo vstřelit branku, hráč z TGM ovšem zaváhal a netrefil. Po tomto napínavém finále pokračujeme do vyššího kola.

Za tým společně hráli: Bavlnka - gólman, Dvořák, Havlíček,Chmelíček, Lepka, Madzia, Papiž, Polzer Tomáš, Polzer Matyáš, Skoumal, Vinklárek, Žlůva.

Mgr. Lenka Dohová

• Florbalová soutěž pro 1. stupeň ZŠ - Pohár základních škol