Filharmonie ve škole

V tomto školním roce jsme k nám do školy pozvali dvě hudebnice z brněnské filharmonie paní Kristýnu Drášilovou a Ivanu Švestkovou.

Měli jsme rezervovány dva termíny. První hned v září, kdy program navštívili takřka všichni mladší žáci z Komenského a druhý termín byl 23. ledna, který byl určen pro děti z Ronovské.
Moc zajímavé pro nás bylo, že jednou z hudebnic byla maminka Amálky z 1. B – harfenistka Ivana Švestková. Ještě větším překvapení bylo, když se v naší koncertní (multifunkční) místnosti objevily harfy hned dvě – velká a malá. Paní Švestková s dcerou nám společně zahrály. Hodně dětí bylo moc překvapených, že malá holčička z 1. třídy má svoji harfu a pod vedením maminky už na ni trénuje. Pro většinu dětí to bylo úplně první setkání s harfou.
Pod vedením paní Drášilové si žáci vyzkoušeli doprovázet harfu na triangly. Po rozmotání velkého modrého pruhu látky si také zahráli na řeku Vltavu.
Určitě je to správně zvolená cesta, jak dětem zpřístupnit tzv. vážnou hudbu, která ale nemusí být vůbec vážná.
  • Filharmonie ve škole