Ptačinský slavík

V den pololetního vysvědčení 31. 1. 2017 se na naší škole na Ronovské uskutečnil již V. ročník pěvecké soutěže Ptačinský slavík. Žáci z 1. - 4. ročníku si připravili písničky, které si sami vybrali. A tak jsme mohli slyšet písničky všech žánrů.

Všichni zpěváci a zpěvačky zpívali skutečně s velkým nadšením a je rozhodně třeba ocenit i jejich odvahu, protože postavit se před tělocvičnu plnou spolužáků není nic jednoduchého.

Celá soutěž byla rozdělena na kategorii jednotlivců a skupin. Rozhodování o vítězích v kategorii jednotlivců bylo tradičně velmi obtížné. Nakonec porota udělila 1. místo loňské vítězce Julince Matulové ze 3. A za opravdu skvěle zazpívanou písničku Vzorná holka, na 2. místě se umístila Jana Pilátová ze 2. B s písní Ty lesovské stráně a na 3. místě Marek Dvořák ze 3. A s písní Štěně.

Se zájmem jsme poslouchali i kategorii skupin, ve které se každá třída prezentovala jednou písní. První místo si vysoutěžili žáci ze 2. C s písničkou Okolo Frýdku cestička.

Celá soutěž se moc hezky vydařila a na VI. ročník v roce 2017 se určitě můžeme těšit. Ptačinských slavíků totiž máme stále velký dostatek.

Mgr. Soňa Karásková

• Ptačinský slavík