ZŠ Ronovská má 60!

Školy v Adamově slaví v roce končícím šestkou vždy kulaté narozeniny. V roce 2016 by měla bývalá škola na Osvobození 90, Ronovská má 60 a Komenského 50.

Narozeniny škol jsme slavili vskutku ve velkém.

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 jsme měli na Ronovské Den otevřených dveří. Před školou se od rána nehoufovali jen naši žáci, ale i jejich rodiče, prarodiče a mladší sourozenci. Během dopoledne přišlo navštívit výuku několik desítek návštěvníků. A bylo se určitě na co dívat! Některé děti se styděly, některé se rády předváděly a některé rády ukazovaly práci na interaktivních tabulích.

A odpoledne - to už naše škola praskala ve švech. Do tělocvičny se přišlo podívat na akademii více než dvě stovky návštěvníků a k tomu 94 žáků školy. Děti zpívaly, recitovaly, tančily a hrály divadlo. Přes všechnu trému, kterou některé děti před velkým počtem diváků měly, se svého vystoupení zhostily výborně. Návštěvníci se bavili dobře, někteří i smíchem plakali a někteří „uronili slzu“ dojetím.

Dalším dnem, kdy bylo ve škole otevřeno, byla sobota 3. prosince. V tento den mohli přijít všichni, kdo do školy někdy chodili a chtěli si prohlédnout, jak se změnila. Mohli také přijít rodiče s dětmi a vyrobit si v dílnách malé dárečky. Dílny vedli dobrovolníci z řad rodičů (poděkování patří rodině Bromových a Dvořákových) a pracovníci školy. A tak si děti odnášely skleněné čertíky, vázičky, vánoční přáníčka, prstové maňásky, vitráže do oken, dřevěná autíčka a káči. Všichni si mohli vyzkoušet interaktivní tabule. Otevřená byla i tělocvična, kde si mohli návštěvníci zkusit florbal a malou opičí dráhu. Několik tatínků a jedna maminka se stali „Sokolíky“ a předvedli perfektní šplh na tyči. V zánovní počítačové učebně mohli návštěvníci zhlédnou videa z akcí školy a portfolia jednotlivých tříd.

Během sobotního dopoledne si školu prohlédlo necelých sto návštěvníků.

Šedesátku tedy oslavila naše škola skutečně velkolepě.

Mgr. Soňa Karásková

• ZŠ Ronovská má 60!