Turnaj ve stolním tenise

Dne 19.10.2017 se družstvo ze ZŠ a MŠ Adamov účastnilo Okresního kola ve stolním tenise ve Žďárné.

Družstvo žáků z Adamova hrálo ve složení Filip Sedláček, Jaromír Kolář, Tomáš Fojt a Alexandr Dočkal. Hrálo se ve tříčlenných družstvech + náhradník. Družstva hrála do 4 vítězných bodů. Nutno upozornit, že turnaj je pro druhý stupeň a Adamov byl zastoupen dvěma žáky, kteří jsou zatím ještě na stupni prvním, což dává velké naděje pro další rok. Kluci se střídali na jednotlivá utkání , tedy všichni hráli a bojovali jako tým.

V prvním utkání dostalo Adamov těžké soupeře z Rájce, utkání skončilo 4:2 pro Adamov. Dalším soupeřem bylo domácí družstvo ze Žďárné, ale hoši hráli výborně a vyhráli 4:0. V následujícím důležitém utkání chlapce čekal soupeř z Černé Hory. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale kluci jej zvládli a vyhráli 4:2. Poslední utkání byl souboj o první a druhé místo mezi Adamovem a Knínicemi. Zápolení bylo stále vyrovnané, za stavu 3:3 se hrálo poslední utkání, hrálo se na dva vítězné sety. Adamov šel do vedení v prvním setu, ale koncentrovaný výkon soupeře srovnal stav na 1:1 a v posledním setu byl soupeř klidnější, lepší a po boji vyhrál. Tým z Adamova prohrál finálové utkání 3:4 a získal krásné druhé místo.