Ptačinský slavík

Den před pololetním vysvědčením 27. 1. 2016 se na naší škole na Ronovské uskutečnil již IV. ročník pěvecké soutěže Ptačinský slavík.

Žáci z 1. - 4. ročníku si připravili písničky, které si sami vybrali. A tak jsme mohli slyšet písničky všech žánrů. Všichni zpěváci a zpěvačky zpívali skutečně s velkým nadšením a je rozhodně třeba ocenit i jejich odvahu, protože postavit se před tělocvičnu plnou spolužáků není nic jednoduchého.

Celá soutěž byla rozdělena na kategorii jednotlivců a skupin. Rozhodování o vítězích v kategorii jednotlivců bylo tradičně velmi obtížné. Nakonec porota udělila 1. místo Julince Matulové ze 2. A za opravdu krásně zazpívanou písničku Purpura, na 2. místě se umístil Patrik Juřena ze 3. A s písní V ozvěnách a na 3. místě se umístila Terezka Prausová ze 4. A s písničkou Námořníci v pruhovaném tričku.

Se zájmem jsme poslouchali i kategorii skupin, ve které se každá třída prezentovala jednou písní. Velmi překvapili prvňáčci z 1. C, kteří si odnesli vítězství s krásně zazpívanou písničkou Usnul vrabec za komínem.

Celá soutěž se moc hezky vydařila a na V. ročník v roce 2017 se určitě můžeme těšit. Ptačinských slavíků totiž máme stále velký dostatek.

• Ptačinský slavík