Okresní kolo – Přebor škol v šachu 2017-18

Okresní kolo “Přeboru škol” uspořádal 13. prosince 2017 tradiční pořadatel TJ Sokol Jedovnice s ředitelem turnaje Josefem Plchem.

Do turnaje kategorie 1.-5.třída nastoupilo pět družstev a systémem každý s každým dvakrát se bojovalo o dvě postupová místa do krajského kola v Břeclavi.

O konečném pořadí rozhodoval tzv. “Olympijský systém”, do konečného pořadí se započítávala každá partie. Jeden bod za výhru, půl bodu za nerozhodný výsledek. Výsledek vzájemných zápasů byl až druhým kritériem.

Adamovskou školu reprezentoval tým složený z “první pětky hráčů” turnaje “Základního kola” ve škole Ronovské. Nasazení na jednotlivé šachovnice bylo následující:

3. Marek Dvořák 2. Tomáš Polzer 3. Jirka Brom 4. Vítek Cinkl 5. Jan Papiž.

Obhájce loňského vítězství ZŠ a MŠ Kunštát i letos bezpečně zvítězil. O druhé postupové místo soupeřily školy Sloupu a Adamova. Ve vzájemných utkáních byl Sloup lepší a dvě kola před koncem měl o dva body více jak Adamov.

V závěrečných zápasech však družstvo Adamova předvedlo mohutný finiš, dvakrát zvítězilo 4:0, smazalo bodovou ztrátu na Sloup a naopak s náskokem dvou bodů jej předběhlo a obsadilo druhé místo.

O těsném náskoku před třetím týmem rozhodovala každá vyhraná partie. A z přehledu výsledků hráčů na jednotlivých šachovnicích je vidět, že o umístění družstva na druhém místě se zasloužila celá pětice adamovských hráčů.