O škole

Základní škola a mateřská škola Adamov je úplná základní škola. Škola je rozmístěna ve čtyřech budovách v různých částech města. V hlavní budově školy, která se nachází na ulici Komenského 4, jsou umístěny třídy 1. až 9. ročníku, přípravná třída, školní družina a školní klub. Pracuje zde také jedna třída mateřské školy. Na pracovišti na ulici Ronovská 12 jsou umístěny třídy 1. až 5. ročníku a školní družina. Budovu na ulici Ronovská, která byla nedávno modernizována, využívá také ZUŠ.

Mateřská škola je také dislokována do dvou pracovišť. V budově na ulici Komenského 6 jsou 2 třídy (+ 1 třída v budově ZŠ), v budově na ulici Jilemnického je 5 tříd. Tato budova mateřské školy prošla velkou přestavbou a modernizací, čímž se významně navýšila kapacita. Každá ze čtyř budov má vlastní stravovací provoz a vlastní správní zaměstnance.

Základní škola pracuje podle ŠVP pro ZV Hrou k vědění, který je od školního roku 2016/17 zapsán do systému InspIS. Mateřská škola pracuje podle ŠVP pro PV Hrajeme si a poznáváme.

Ve škole je již dlouholetá tradice práce s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Ve škole velmi dobře funguje Školní poradenské pracoviště, jehož součástí je školní psycholog, speciální pedagog, metodik prevence, výchovný a kariérní poradce, logoped atd.

Nedílnou součástí školy jsou dvě speciální třídy a přípravná třída.

Do speciálních tříd jsou na základě doporučení pedagogicko-psychologické poradny (PPP) nebo speciálního pedagogického centra (SPC) zařazováni žáci se speciálními vzdělávacími potřebami. Tyto třídy pracují dle ŠVP s využitím minimální doporučené úrovně očekávaných výstupů. Je respektována snížená úroveň rozumových schopností žáků, jejich fyzické a pracovní možnosti a předpoklady.

Přípravná třída základní školy je určena pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj. Přednostně jsou přijímány děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

V oblasti materiálního zajištění a vybavení se škola vždy mohla spolehnout na vstřícný přístup zřizovatele. Investice do školství v Adamově v poslední době byla a stále je velmi výrazná. Z těch největších investic je třeba zmínit vybudování dalšího patra v budově školy na ulici Ronovská nebo přestavbu budovy mateřské školy na ulici Jilemnického.

ZŠ a MŠ Adamov je po stránce pedagogické školou velmi dobře fungující a po stránce materiální nadstandartně zajištěnou školou.

Ptačinský slavík

V den pololetního vysvědčení 31. 1. 2024 se na naší škole na Ronovské uskutečnil jubilejní X. ročník pěvecké soutěže Ptačinský slavík.

Zápis k předškolnímu vzdělávání; seznam přijatých dětí

ZŠ a MŠ Adamov, přísp. org., oznamuje, že zápis do MŠ proběhne v termínu 2.5. – 16.5. 2022.

Tříkrálová sbírka

ZAPOJENÍ DO PROJEKTU BEZPLATNÉ STRAVY

ZŠ a MŠ Adamov se zapojila do projektu Poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou ve školách v Jihomoravském kraji.

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků a přípravné třídy

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků a přípravné třídy se koná v úterý 8.6. v 17 hodin na ZŠ Komenského a ve čtvrtek 10.6. v 17 hodin na ZŠ Ronovská.

Zápis do MŠ

Zápis k předškolnímu vzdělávání se koná: 3. května 2021 od 10.00 do 16.00 hodin v budově MŠ Jilemnického 1 a 3. května 2021 od 10.00 do 16.00 hodin v budově MŠ Komenského 6.

Vysvědčení v 1.B – den deskových her

Den rozdání prvního vysvědčení je vždy velkým zážitkem.

Výprava za malými králíčky

1.A a 1.B se den před vysvědčením vypravily na ulici Plotní, kde si díky paní Benešové mohly prohlédnout malé králíčky, dozvědět se zajímavosti o tomto zvířátku, prohlédnout si králičí noru s novorozenými králíčky a dokonce si některá odrostlejší mláďátka pohladit a pochovat.

Divadlo a vysvědčení

Divadlo on-line Hrnečku, vař! 28. ledna 2021 v den pololetního vysvědčení se v naší třídě 1. A konalo divadelní představení on-line.

Bobování a malování

Letošní sníh si prvňáčci náramně užili.

Harmonogram uvolňování škol a školských zařízení

Organizace výuky v 9. ročníku, organizace výuky na 1. stupni a v mateřské škole, pravidla, čestné prohlášení

Výše úplaty za předškolní a zájmové vzdělávání

V článku najdete upravené částky úplat vzhledem k uzavření škol.

Mimořádné opatření

- uzavření škol

XXI. ŠKOLNÍ PLES

Základní škola a mateřská škola Adamov Vás zve na XXI. ŠKOLNÍ PLES, který se koná v sobotu 29. 2. 2020 v prostorách MKS Adamov. Začátek ve 20.00 hodin. K tanci a poslechu hraje TOM – SAWYER BAND.

PF 2020

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje ZŠ a MŠ Adamov

Mistři okresu v šachu obhájili loňské prvenství

Okresní kolo soutěže "Přebor škol v šachu - MČR školních týmů" pořádala poprvé ZŠ Kunštát ve spolupráci se Šachovým klubem Kunštát, z.s. dne 19. listopadu 2019.

Pasování čtenářů

Odpoledne dne 5. června byli žáci z 1. B a 11. června 2019 žáci z 1. A pasováni na čtenáře.