Florbalová soutěž pro 1. stupeň ZŠ - Pohár základních škol - krajské kolo

Po napínavém okresním kole jsme se společně s dalšími 11 týmy 24. ledna účastnili krajského kola v Brně ve sportovní hale florbalového klubu Bulldog -Sportpoint.

Soutěž začala utkáním ve skupině. Zde jsme se utkali s významným brněnským týmem hrajícím pod ZŠ Milénova a týmem Valtická z Mikulova. Ze skupiny jsme postoupili do dalšího kola a vždy již postupoval pouze tým, který zápas vyhrál. Zde nás čekal soupeř ZŠ Zbýšov. Skóre 4:3 nás posunulo o krůček dál. Další zápas jsme hráli proti týmu Vlčata ze ZŠ Břeclav. Tu jsme lehce přestříleli 6:1.

Následovala semifinálová utkání postoupených týmů. Na nás vyšla Mládežka- tým ze ZŠ Znojmo. S tímto týmem jsme se setkali i loni v krajském kole a to až ve finále, kdy jsme je porazili. Ovšem letos nám tuto výhru vrátili a vyhráli nad námi a to s vysokým rozdílem 1:5. Následoval závěrečný boj o třetí a čtvrté místo. Tady jsme bojovali o medaili s týmem, se kterým jsme se utkali hned v prvním zápasu. Pro nás to znamenalo výzvu, protože ZŠ Milénova nad námi v úvodu o gól vyhrála. Tentokrát jsme zvolili lepší taktiku a ZŠ Milénova nám podlehla 5:2. V boji o první místo se utkal tým Mládežka a Republika ze Znojma. Mládežka soupeři podlehla s vysokým rozdílem 1:11. Do vyššího kola soutěže postupují první dva týmy. Pro nás pro letošek tato soutěž končí. Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Matyáš Polzer.

Za tým společně hráli: Bavlnka - gólman, Dvořák, Havlíček, Chmelíček, Lepka, Madzia, Papiž, Polzer Tomáš, Polzer Matyáš, Vinklárek.

Mgr. Lenka Dohová

• Florbalová soutěž pro 1. stupeň ZŠ - Pohár základních škol - krajské kolo